mustafa-skype-201016
WEBSİTEMİZDEN NASIL VE KİMLER YARARLANABİLİR?

Bu sitede belirlenmiş olan program kapsamında İngilizce cümle kurmasını öğrenme ve geliştirme çalışmaları yapabilirsiniz.

 • AMAÇ: Programın hedefi temel seviyede (elementary) İngilizce cümle kurmasını öğrenmek ve ayrıca, turizm sektöründe çalışanlara misafirlerle anlaşabilmeleri için İngilizce dilini geliştirme konusunda destek vermektir.

  ÇALIŞMA ŞEKLİ: Ders konusu ve metinler: ingilizcekonusuyorum.net sitesinde (bu site) verilmektedir.

  1 – YENİ BAŞLAYANLAR VEYA BİLGİLERİNİ TAZELEMEK İSTEYENLER

  “Temel Seviye” Dersleri teker teker okuyarak öğrenmeye çalışınız. LİNKLER BURADA
     Dersleri çalışırken en eski dersten başlayınız, ileri doğru geliniz.
  – Hoca’nın verdiği soruları /ödevleri yapınız.
  – Keza Hoca’nın verdiği cevapları kendi cevaplarınızla karşılaştırınız.
  – Sorularınızı / tam anlamadığınız noktaları YORUM bölümüne yazıp cevabını bekleyiniz.
  – Bu şekilde adım adım ilerlemek mümkün olacaktır.

  ÇALIŞMA PROGRAMI (Müfredat)
  Çalışma programını görmek isterseniz LİNKİ TIKLAYIN

 • Başarılı (yani ciddiyetle devam eden gayretli) katılımcılar daha sonra SKYPE ADRESİMİZDE düzenleyeceğimiz toplu (online yazışarak) çalışmaya katılabileceklerdir.

  Burada ve bu sistemle “Temel İngilizce KONUŞMA” becerinizi geliştirebileceğiniz gibi, ayrıca kendi seviyenizi de daha ileri taşıyabilirsiniz. Sorularınızı 1) İLGİLİ PAYLAŞIMIN ALTINA veya 2) GENEL SORUYSA İLETİŞİM BÖLÜMÜNDE YORUM KISMINA yazabilirsiniz.

  2 – TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLAR İÇİN TURİZM İNGİLİZCESİ

  Sitemizde ayrıca “Turizm Personelinin” yararlanması için hem gramer ve hem de pratik konuşma bilgileri ve alıştırmaları verilmektedir. Turizm personeli de bunlarla ilgili sorularını YORUM bölümünde veya İLETİŞİM SAYFASINDAKİ MESAJ KUTUSUNA yazarak sorabilirler.

  – Turizm Personeli linkte verilen programa göre çalışmalıdır. TURİZM PERSONELİ PROGRAM

  3 – İNGİLİZCE BİLEN FAKAT GELİŞTİRMEK İSTEYENLER

  Sizler için burada hikayeler, videolar, tercüme metinler ve benzeri çalışma malzemeleri yayınlıyoruz. Bu paylaşımlarımızdan yararlanın. Gerekli çalışmayı yapın (cevaplar/tercüme vs). Takıldığınız noktaları ilgili yazının altındaki yorum bölümünde veya sorunuz genelse İLETİŞİM BÖLÜMÜNDE bizimle paylaşın. Birçok konuda sizlere yardımcı olabilir, İngilizce ve konuşma becerinizin gelişmesine katkı verebiliriz.

  4 – SKYPE ÇALIŞMALARIMIZ (Skype Grubumuz belirlendiğinde)

  SKYPE’ta “Grup halinde” canlı çalışma yapılacak – YAZIŞARAK. Cevaplar ise ingilizcekonusuyorum.net sitesinde (bu site) yayınlanacak. Burada, daha önceden Hoca tarafından verilen konuda hoca sorular soracak, katılımcılar bunları cevaplayacaklar – herkes aktif olarak yazacak. Hoca bunları düzeltecek ve doğru cevapları ayrıca ilave bilgileri verecek.

  Telaffuzla ilgili konuları “”gerektiğinde” hoca tarafından kaydedilerek SKYPE’ta dosya şeklinde paylaşacak… (metni komple okuma şeklinde). Ayrıca telaffuz için TURENG .COM isimli sözlükten yararlanmanız önerilir.

  Bu çalışmaya “daha sonra hoca tarafından seçilecek” gayretli ve istikrarlı TAKİPÇİLERİMİZ KATILABİLECEK.

  NOT: SKYPE ORTAMINDA ÇALIŞMA YAPMAK İSTEYEN grup halinde öğrenciler (örneğin aynı sınıftan)  veya turizm personeli (örneğin aynı tesisten) olduğu takdirde iletişim bölümünde yazarak müracaat ediniz. Bu isteğinizi uygun olması halinde birlikte değerlendirelim.

  SKYPE GRUBUMUZU OLUŞTURURKEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERE DE GEREKSİNİM DUYACAĞIZ

  KATILIMCILAR: İlk etapta en fazla 20 kişi KATILACAK (gerekirse ilave sınıf yapılması düşünülebilir). Turizmde bir sayı limiti yok (aşırı katılım olursa tekrar düşünülebilir). Katılımcıların mail adresleri ve GSM numaralarını bilmek durumundayız,  gerekirse arayıp bilgi almak için.

  Adı Soyadı, Nerede yaşadığı, 
  Öğrenci mi ne okuyor kaçıncı sınıf, önceki İngilizce geçmişi, 
  Çalışıyorsa, ne okumuş, nerede çalışıyor, İngilizce geçmişi
  Mobil telefon numarası

  UYGULAMA: Mustafa Hoca (İngilizce Hocası) tarafından yapılacak.

  SORULARINIZ VARSA BURADAKİ İLETİŞİM KUTUSUNA YAZABİLİR veya E-POSTA GÖNDEREBİLİRSİNİZ

  SKYPE ADRESİMİZ : ingilizcekonus

   

Leave A Response

*

code